Çikolatalı Diyet Kek TarifiÇikolatalı Diyet Kek Tarifi

Malzemeler

Un
Kakao
Kabartma tozu
5 yumurta
1 kase şeker

Hazırlanışı

1.Çikolatalı Diyet Kekimize başlarken dikkat etmemiz gereken en önemli püf nokta; unumuzu, kakaomuzu ve kabartma tozumuzu geniş bir kaseye alıp birbirine iyice harmanlıyoruz.

2.Daha sonra 5 yumurtamızı ve 1 kase şekerimizi ortalama 15 dakika kadar mikser yardımıyla çırpıyoruz. Yumurta ve şeker karışımı krema halini alıncaya kadar karıştırmamız gerekiyor.

3. Karıştırılmaya devam edilen yumurta ve şeker kremasına kakao karışımımızı kaşık yardımıyla yavaş yavaş ekliyoruz. Bütün harcımız iyice krema haline alıncaya kadar, yaklaşık 5 dakika kadar karıştırıyoruz.

4. Tepsimizin tabanını yağlamak yerine yağlı kağıt kullanıyoruz. Sizin de fark ettiğiniz gibi Kakaolu kekimize hiçbir şekilde yağ eklemedik. Sadece tepsimizin etrafına kekimiz yapışmasın diye çok az yağlıyoruz. Şimdi kakaolu kek karışımımızı tepsimize eşit miktarda, tepsinin etrafına akıtarak yayıyoruz..

5. Kakaolu Diyet Kek’imizi daha önceden ısıtmış olduğumuz 190 derece fırında 25 dakika kadar pişiriyoruz. Kekimizin pişip pişmediğini bıçak yardımıyla da öğrenebiliriz. Bıçağı keke batırıp çıkartın, bıçakta ıslak çikolata yok ise kekiniz pişmiş demektir

Afiyet Olsun!

Paylaş!

deneme