Evde Kolay Salamura Yaprak Yapımı

evde-kolay-salamura-yaprak-yapimi

Evde Kolay Salamura Yaprak Yapımı Tarifi

Salamura yaprak nasıl basılır 1. tarif: bu sene 2 şekilde salamura yaprak bastım arkadaşlar çünkü ikisini de denedim denenmiş bir tariftir rahatlıkla yapabilirsiniz ilk önce 1 şekilli anlatacağım taze aldığımız yaprakları güzelce sıralıyoruz saplarını kesiyoruz bir leğenin içine sıralıyoruz üstüne kaynamış su döküyoruz yapraklar sıcak suda sararıyor bırakıyoruz soğusun soğuduktan sonra 3 kiloluk ben 3 kilo yapıyorum siz isteğiniz kadar yapabilirsiniz bidonu alıyoruz yaprakları biraz koyup üstüne kaya tuzu serpiyoruz tüm yapraklar bitinceye kadar ayni işleme devam yapraklar bitince üstünü bastıracak bir ağırlık koyarak kapağı kapatıyoruz.

evde-kolay-salamura-yaprak-yapimi-2

Salamura yaprak nasıl basılır 2. tarif: şimdi 2 şekilde ki kuru yaprak basma tarifi bunun içinde 3 kilo taze yaprak yaprakları 4 -5 tane demetliyoruz saplarını kesiyoruz kavanoza dörde katlanmış şekilde basıyoruz bir kavanoz bastıra bastıra doldurduktan sonra kapağını sıkıca kapatıp kavanozu ters çeviriyoruz bütün yaprakları bu şekilde kavonozladıktan hemen sonra bir gece ters şekilde bırakıyoruz ertesi gün yaprakları sararmış göreceksiniz kendi asidi ile yapraklar sararacak sarma ben önerdim yaparsanız size kolay gelsin.

Afiyet Olsun!

Bu harika Evde Kolay Salamura Yaprak Yapımı tarifi için Nazar Hanım’a teşekkür ederiz.

Bir önceki yazımız olan Siyez Buğdayı başlıklı makalemizde genetiği değiştirilmemiş buğday, siyez buğdayı ekmeği ve siyez buğdayı faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir