Pharmaton Faydaları, İçeriği, Kullanımı, Ne İşe Yarar?

pharmaton-faydalari-icerigi-kullanimi-ne-ise-yarar

Pharmaton Kapsül Multivitamin Takviye

Günlük hayatın stresi, koşturma, yoğun iş temposu ya da halsizlik sonucu sık sık hastalanıyorsanız bağışıklık sisteminizde bir hasar meydana gelmiş demektir. Hastalıkların tedavisinde ilk tercih her ne kadar ilaç kullanmak olsa da çoğu zaman vücut için ekstra bir takviyeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Düzenli bir beslenme alışkanlığınız yoksa ve bünyenizin zayıf olduğu konusunda tedirgin oluyorsanız doktora gitmeden de sağlıklı ve zinde bir bedene kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda değişen mevsim koşulları ve hava kirliliği gibi olumsuz koşullardan etkileniyorsanız düzenli olarak sağlayacağınız vitamin desteği ile hastalıklara kısa sürede veda edebilirsiniz.

Pharmaton Nedir?

Pharmaton, gün içerisinde ihtiyaç duyduğunuz vitamin ve mineral desteğini sağlayan bir gıda takviyesidir.
İçeriğindeki Ginseng G115 sayesinde multivitamin özelliği gösteren Pharmaton bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde de oldukça etkilidir.
Aynı zamanda düzenli kullanılan bu takviye sayesinde enerjinizi artırabilir, yorgunluk ve halsizlik gibi durumları ortadan kaldırabilirsiniz.

Pharmaton Faydaları Nelerdir?

Söz konusu vitaminler olduğunda elbette akla gelen ilk soru faydalarının ne yönde olacağıdır. Pharmaton kullanmaya karar verdiyseniz ve Pharmaton faydaları nelerdir diye merak ediyorsanız işte cevaplar!

Pharmaton, kullanılmaya başlandığı ilk günden itibaren düzenli kullanımda vücudun enerjisini arttırarak gün içerisindeki performansı düzenler.
Pharmaton cinsel gücü artırır mı sorularına, sağladığı enerji ile cevap bulmak mümkündür.
Gün içerisinde oluşan yorgunluk, stres, bitkinlik ve buna bağlı olarak ortaya çıkan hastalıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
Odaklanma problemini en aza indirgeyerek daha canlı ve aktif bir zihin sağlar.
Eğer uyku problemi yaşıyorsanız düzenli kullanımda Pharmaton’un uyku problemini ortadan kaldırdığını göreceksiniz.

Pharmaton İçeriği

Vücut direncini arttırmada hem ilaç hem de takviye vitaminler kullanıyorsanız içeriğinde neler bulunduğu fazlasıyla önem taşımaktadır. Tıpkı ilaçlar gibi vitaminlerin de kullanılmadan önce araştırılması ve vücut için uygun olup olmadığına bakılması sağlık açısından fazlasıyla önemlidir.

Daha önce Pharmaton kullanmadıysanız ve Pharmaton’un içeriğinde neler var diye merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız bu listeye göz atabilirsiniz.

İşte; Pharmaton’un içindekiler listesi:

Demir 10.5 mg
Kalsiyum 120 mg
B vitamini 1.1 mg
A vitamini 800 mcg
E vitamini 10 mg
D vitamini 5 mcg
Ginseng G115 40 mg
Çinko 1.5 mg

Pharmaton Kilo Aldırır Mı?

Vitamin ya da vücut için ekstra takviye kullanırken merak edilenlerden birisi de kullanılan takviyenin kilo aldırıp aldırmayacağı konusudur.
İçeriklerine göre farklılık gösteren vitaminler bazı durumlarda kilo artışına neden olabilir.
Pharmaton iştahınızı düzenlemeye ve olması gereken seviyeye getirmeye yardımcı olmaktadır.
Yapılan araştırmalar Pharmaton’un herhangi bir kilo artışına neden olmadığını ortaya koymaktadır.

Pharmaton Ne İşe Yarar?

Uzun vadede Pharmaton kullanmaya karar verdiniz; ancak vücudunuz için bu takviyenin nasıl etkisi olacağını merak ediyorsanız bu açıklamalar tam size göre!

Hastalıklara karşı vücut direncini artırır.
İçeriğindeki kalsiyum sayesinde kemik gelişimi hızlanır.
Kan dolaşımını arttırarak damar hastalıklarını önler.
Depresyon ve stres seviyesini düşürür.
Vücuda enerji verir, hafızayı güçlendirir.
İçeriğindeki vitaminler sayesinde bağışıklığı güçlendirir ve içeriğindeki demir sayesinde kan yapıcı özelliği vardır.

Pharmaton Nasıl Kullanılır?

Yoğun bir çalışma hayatınız varsa ya da ev içerisinde kendinizi sürekli halsiz, bitkin ve tükenmiş hissediyorsanız ilaçların yanı sıra ekstra bir takviyeye ihtiyaç duyarsınız. Vücudun direncini artırmak için vitamin kullanmak kadar bu vitaminlerin doğru bir şekilde kullanılması da fazlasıyla önem taşımaktadır.

Pharmaton ne zaman içilir, Pharmaton nasıl kullanılır, aç mı tok mu kullanmak daha doğrudur gibi sorularınızı hemen yanıtlıyoruz:

1 adet Pharmaton kapsülü 1 bardak su ile tüketebilirsiniz.
Kullanım şekli her gün, tercihen sabahları ve tok karına olmak üzere 1 adet kapsül şeklindedir.
Pharmaton kapsülü 3- 4 aylık bir sürede kullandıktan sonra 1- 2 hafta ara vermeniz tavsiye edilmektedir.
12 yaş altı çocukların doktor tavsiyesi ile kullanmaları uygundur.
Yetişkinler için günlük 1 adet tüketim uygundur.

Pharmaton Yan Etkileri ve Zararları

Vücut için faydaları bilinen Pharmaton’un yapılan araştırmalar sonucunda belirli bir yan etkisine rastlanmamıştır. Ancak pek çok ilaç ve takviye ürünlerde olduğu gibi Pharmaton tüketirken de öncelikle bir uzmana danışmanızı, Pharmaton zararlarını öğrenmenizi ve kendi vücudunuza uygun tüketim şeklini belirlemenizi tavsiye ediyoruz.
Pharmaton kullanmaya ilk defa başlıyorsanız baş ağrısı, mide ağrısı, baş dönmesi ya da aşırı terleme gibi yan etkilerle karşılaşabilirsiniz.
Pharmaton tüketiminden sonra herhangi bir alerjik reaksiyon ile karşılaşıyorsanız mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
Eğer böbrek hastalığınız, glikoz sindirememe probleminiz, hemokromatoz gibi demir depolama bozukluğunuz mevcut ise Pharmaton kullanmanız kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Bir önceki yazımız olan Fırın İçinde Kavanozda Ev Yoğurdu Tarifi başlıklı makalemizde kavanozda yoğurt, kavanozda yoğurt nasıl yapılır ve kolay yoğurt tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir