Coraspin nedir? ne için kullanılır? Dozu, faydaları ve yan etkileri nelerdir?

Doktorun hangi ilacı, hangi durumda ve ne zaman, hangi dozda alması gerektiğini bilmek çok önemlidir. Doktor tarafından verilen bu bilgilere Reçete denir. Hastalar satın almadan ve kullanmadan önce ilaç reçetesini ve ilaçla ilgili detayları bilmelidir. Bazı ilaçların sağlık pratisyenleri tarafından reçete edilmesi gerekmez ve hastalar tarafından reçetesiz satın alınabilir ve kullanılabilir; bunlara reçetesiz satılan ilaçlar denir. Almadan önce Coraspin’in ilaç reçete bilgilerini okuyun.

Coraspin Nedir?

Coraspin bir salisilattır (sa-LIS-il-ate). Vücutta ağrı, ateş ve iltihaplanmaya neden olan maddeleri azaltarak çalışır.

Coraspin ağrıyı tedavi etmek ve ateşi veya iltihabı azaltmak için kullanılır. Coraspin bazen kalp krizi, felç ve göğüs ağrısını (angina) tedavi etmek veya önlemek için kullanılır. Coraspin sadece bir doktor gözetiminde kardiyovasküler durumlar için kullanılmalıdır.

Coraspin, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Koraspin Endikasyonları

Endikasyon, ilacın hasta tarafından reçete edildiği veya kullanıldığı durum veya semptom veya hastalık listesi için kullanılan bir terimdir. Örneğin, asetaminofen veya parasetamol hasta tarafından ateş için kullanılır veya doktor baş ağrısı veya vücut ağrıları için reçete eder. Şimdi ateş, baş ağrısı ve vücut ağrıları parasetamolün belirtileridir. Doktor tarafından reçetesiz olarak eczane anlamında reçetesiz alınabileceğinden, hasta genel durumlar için kullanılan ilaçların endikasyonlarının farkında olmalıdır.

Coraspin Nasıl Kullanılmalıdır?

Coraspin’i doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etiketi kontrol edin.

Coraspin’i yemekle birlikte veya yemeksiz olarak ağızdan alın. Mide rahatsızlığı meydana gelirse, mide tahrişini azaltmak için yiyeceklerle birlikte alınız.
Coraspin’i bir bardak suyla (8 oz/240 mL) alın.
Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe, Coraspin’i tam olarak pakette belirtildiği şekilde kullanın. Coraspin’i reçetesiz alıyorsanız, etiketteki tüm uyarı ve önlemleri izleyin.
Bifosfonatlar (örn. alendronat), katyon değişim reçineleri (örn. sodyum polistiren), sefalosporinler (örn. sefpodoksim), imidazol antifungaller (örn. ketokonazol), penisilamin, kinolon antibiyotikler (örn. siprofloksasin) veya tetrasiklin antibiyotikler (örn. , doksisiklin), Coraspin’i aldığınız anda bunları almayın. Coraspin ile birlikte bu diğer ilaçları nasıl almanız gerektiği konusunda doktorunuzla konuşun.
Bir doz Coraspin’i unutursanız ve düzenli olarak alıyorsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bir sonraki dozun zamanı yaklaşıyorsa, kaçırdığınız dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Aynı anda 2 doz almayınız.
Coraspin’i nasıl kullanacağınızla ilgili tüm sorularınızı sağlık uzmanınıza sorun.

Coraspin Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Bir ilacın veya ilacın genel kullanımları kadar özel kullanımları da vardır. Bir hastalığı önlemek, bir hastalığı belirli bir süre boyunca tedavi etmek veya bir hastalığı tedavi etmek için bir ilaç kullanılabilir. Hastalığın belirli semptomunu tedavi etmek için de kullanılabilir. İlaç kullanımı, hastanın aldığı forma bağlıdır. Enjeksiyon şeklinde veya bazen tablet şeklinde daha faydalı olabilir. İlaç, tek bir rahatsız edici semptom veya yaşamı tehdit eden bir durum için kullanılabilir. Bazı ilaçlar birkaç gün sonra kesilebilirken, bazı ilaçların faydasını görebilmek için uzun süre devam etmek gerekir.

Etiketli Endikasyonlar

Analjezik, ateş düşürücü ve iltihap önleyici: Soğuk algınlığı, kas ağrıları ve ağrıları, adet ağrısı, diş ağrısı ağrısı ve küçük eklem ağrıları ve ağrılarının neden olduğu baş ağrısı, ağrı ve ateşin geçici olarak giderilmesi için.

Coraspin Açıklaması

Hafif ila orta şiddette ağrı tedavisinde kullanılan prototipik analjezik. Anti-inflamatuar ve antipiretik özelliklere sahiptir ve prostaglandinlerin biyosentezinin inhibisyonu ile sonuçlanan bir siklooksijenaz inhibitörü görevi görür. Coraspin ayrıca trombosit agregasyonunu inhibe eder ve arteriyel ve venöz trombozun önlenmesinde kullanılır.

Bir önceki yazımız olan Devit 3 Faydaları Nelerdir? D Vitamini Eksikliği Nelere Yol Açar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir